Aleksandra Zbroch-Kropiewnicka

Ukończyła Wyższą Szkołę Rehabilitacji na kierunku fizjoterapia.

Posiada zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu masażu. Ukończyła półtora roczny kurs z Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w Warszawie, szkolenie modułowe  Terapii Manualnej w Lublinie, szkolenie: „Osteopatyczne podejście do kobiet w ciąży” oraz kilka kursów z zakresu psychosomatyki.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. :  w Centrum Leczniczo Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS, Centrum Medycyny PZU Zdrowie Falck oraz jako asysta przy kursie Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w Centrum Szkoleniowym Fizjoactiv w Lublinie.

W pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu fizjoterapii, osteopatii oraz  terapii powięziowej i tkanek głębokich. W niektórych przypadkach stosuje terapię manualną, masaże, uwalnianie punktów spustowych a także  terapie wisceralną, czyli pracę z układem trawiennym i trzewiami, BLT (Balanced Ligamentous Tension), TBA (Total Body Adjustment).

Stawia na podejście holistyczne. Za centrum człowieka uznaje układ nerwowy, tam gdzie wszystko się zaczyna i do czego wszystko prowadzi. Uznaje wpływ emocji i stresu na rozwój organizmu, układu ruchu i układu nerwowego. W każdym przypadku przygląda się temu jak wyglądał poród i na które struktury organizmu mógł mieć wpływ.

W przypadku małych dzieci pracuje głównie terapią czaszkowo-krzyżową. Jest to jedna z niewielu technik, które nie traumatyzują maluchów, są bezbolesne i nie powodują dyskomfortu. Często używa masażu Dotyk Motyla jak również masażu stóp.

W naszej poradni Ola jest nieocenionym wsparciem w pracy neurologopedycznej oraz ortodontycznej. Potrafi znaleźć rozwiązania wielu problemów naszych maluszków ale też i starszych pacjentów. Po prostu „ręce, które leczą”!

Prywatnie jest szczęśliwą żoną, właścicielką kilku czworonogów. Kocha muzykę oraz pracę w ogrodzie. Odpoczywa blisko natury.