Ewelina Filipczak

ewelina_01_300x300Absolwentka polonistyki i logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała również surdopedagogikę na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Fundacji „Echo”, Instytucie Głuchoniemych, warszawskich szpitalach klinicznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach i żłobkach, gdzie zajmowała się pacjentami z uszkodzeniami neurologicznymi, pacjentami po usunięciu krtani, dziećmi z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, zespołem Downa, uszkodzeniem słuchu i opóźnionym rozwojem mowy.

W naszej poradni dba nie tylko o prawidłową wymowę dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, ale również wspiera rozwój mowy i komunikację najmłodszych. Poprzez zabawę niepostrzeżenie przemyca elementy programu terapii, który dostosowuje do indywidualnych potrzeb i zainteresowań każdego pacjenta. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, m.in. „Opóźniony Rozwój Mowy – prawidłowa diagnoza i skuteczne metody terapeutyczne”, „Możliwości i ograniczenia w terapii jąkania wczesnodziecięcego na przykładzie metod Lidcombe i Mini-Kids”, terapia jąkania metodą dra K. Szamburskiego, „Dziecięca matematyka” wg koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej czy MAKATON dr B. Kaczmarek.

Prywatnie zajmuje się poszukiwaniem skarbów i zdrowym gotowaniem, a na rowerze mogłaby zjechać cały świat. Zakochana w pięknych Włoszech i starym, dobrym jazz’ie.