Edyta Niemirska-Mali

terapeuta integracji sensorycznej, pedagog specjalny z wykształcenia i zamiłowania

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika korekcyjna. Ukończyła Podyplomowe studia „Teoria integracji sensorycznej w diagnozie i terapii dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi” oraz  „Stosowana analiza zachowania – przygotowanie do pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania”.

Doświadczenie zawodowe zdobywała jako pedagog wspomagający, najpierw w szkole podstawowej, później w przedszkolu z oddziałami integracyjnymi, gdzie zajmowała się dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, zespołami genetycznymi i mózgowym porażeniem dziecięcym.

W naszej poradni zajmuje się terapią integracji sensorycznej, prowadzi terapię, diagnozuje, a także konsultuje dzieci poniżej 4 roku życia.

Dużą uwagę przykłada do pracy analizatora wzrokowego i w tym kierunku stale się kształci. Ukończyła m.in., szkolenie „Ortoptyka – podstawy diagnozy i rehabilitacji” , „ Funkcje wzrokowe”, „Optodysleksja”, „Przesiewowe badania wzroku”, „Diagnoza funkcjonalna widzenia”.

W pracy wykorzystuje także:
– terapię ręki i zaburzeń motoryki małej
– terapię taktylną
– terapię  integracji odruchów dynamicznych i posturalnych S. Masgutowej,

Prywatnie mama dwójki dzieci, hobbystycznie zajmuje się rękodzielnictwem: szyje maskotki, torebki, robi koronki frywolitkowe i kwiaty z tasiemek.